آزمایش رقابت ماهی قزل الا وحشی و پرورشی

نتایج آزمایشات آزمایشی رقابت تغذیه بین ماهی آزاد وحشی و پرورشی متفاوت است. Einum و Fleming (1997) مشاهده کردند که ماهی قزل آلا پرورشی اقیانوس اطلس بر ماهی های وحشی در چالش های یک به یک تسلط داشت و هیبریدها موفقیت متوسطی از خود نشان دادند. نویسندگان این موضوع را به پرخاشگری بیشتر در ماهی های پرورشی در مقایسه با ماهی های وحشی مرتبط می دانند.

تسلط مشابه ماهی های پرورشی توسط رودز و کوین (1998) برای ماهی سالمون کوهو گزارش شده است. علاوه بر این، برجیکیان و همکاران. (1999) دریافت که ماهی قزل آلا کوهو نوجوان با مادران پرورش‌یافته، میوه آرایی سیب بیشتر از خواهر و برادر ناتنی والدین با مادران وحشی، چالش‌های تسلط را در فلوم آزمایشگاهی به دست می‌آورد، و این نشان می‌دهد که تسلط ممکن است یک اثر مادری باشد.

از سوی دیگر، رایلی و همکاران. (2005) هیچ شواهدی مبنی بر اینکه محیط های پرورش در بچه های سر فولادی پرورشی باعث پرخاشگری بیشتری نسبت به بچه های سر فولادی وحشی می شود پیدا نکردند.

پرخاشگری بیشتر مشاهده شده در برخی از جمعیت های ماهی پرورشی می تواند توسط محیط اصلاح شود. به عنوان مثال، فلمینگ و اینوم (1997) گزارش کردند که ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس پرورشی در محیط های مخزن تهاجمی تر است، طرز تهیه زیتون سیاه برخلاف تسلط بچه های وحشی در محیط های رودخانه مانند.

علاوه بر این، Höjsjö و همکاران(2004) دریافتند که در قزل آلای قهوه ای، نرخ رشد افراد غالب نسبت به زیردستان با افزایش پیچیدگی زیستگاه کاهش می یابد و این فرضیه را که پیچیدگی زیستگاه به نفع ماهی قزل آلا وحشی در رقابت با همنوعان پرورش یافته است، پشتیبانی می کند.

اقامت قبلی نیز بر نتیجه رقابت بین ماهی های وحشی و پرورشی تأثیر می گذارد. در ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس، تعیین می کند که کدام افراد قلمروها را به دست آورند (کاتس و همکاران، 1999). در ماهی قزل آلای قهوه ای، صاحبان قلمرو احتمال بیشتری برای برنده شدن در مسابقات داشتند، خواه ماهی ها منشأ وحشی یا پرورشی داشته باشند (Sundström و همکاران، 2003)، و اقامت قبلی 4 روزه انگیزه دفاع قوی تری نسبت به اقامت 2 روزه داشت.

علاوه بر این، محیط قبل از آزمایش بر نتیجه رقابت بین ماهی قزل آلا وحشی و پرورش داده شده نوجوان تأثیر گذاشت و اقامت قبلی در عرصه رقابت برای نتیجه مسابقات مهم بود.

متکالف و همکاران (2003) دریافتند که ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس پرورش یافته در اسارت بر ماهیان منشأ وحشی در محفظه های مخزن رودخانه غالب است، اما اگر ماهی منشاء وحشی 2 روز قبل در قلمرو اقامت داشته باشد، ماهی قزل آلا عدم تقارن در تسلط معکوس می شود. اندازه نسبی بدن شرکت کنندگان تأثیر ناچیزی بر نتایج مسابقه داشت.

آنها به این نتیجه رسیدند که اگرچه ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس پرورشی ذاتاً تهاجمی تر از ماهی های منشأ وحشی است، بهترین زمان مصرف پودر سنجد اما محیط جوجه کشی توانایی آنها را برای رقابت برای مناطقی با ماهی های ساکن وحشی در طبیعت کاهش می دهد.

 • منابع:
  1. Cultured Atlantic salmon in nature: a review of their ecology and interaction with wild fish
 • تبلیغات: 
  1. با مدیریت مالی می توان یکساله پولدار شد!
  2. مواد تشکیل دهنده گرانول پی وی سی شلنگ
  3. لو رفتن فیلم بازیگر معروف به خاطر انگشت زدن در ظرف شیره انگور
  4. فروش مستقیم لوله پلی اتیلن فشارقوی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.