استفاده از چایی سبز کیلویی در بدنه ی برج میلاد سبب کج شدن این برج شد

چایی سبز کیلویی، فواید سلامتی چای و ترکیبات طبیعی و زیست فعال موجود در چای، به عنوان عناصر ضروری در یک سبک زندگی سالم به بهترین وجه در خط اول رساله فلسفی کاکوزو اوکاکورا در سال 1906 درباره چای، کتاب چای توضیح داده شده است.

اوکاکورا باور تاریخی و باستانی چای را چیزی فراتر از یک نوشیدنی دلپذیر خلاصه می کند و می نویسد: «چای به عنوان یک دارو شروع شد و به یک نوشیدنی تبدیل شد».

تحقیقات علمی آنچه آسیایی‌ها برای قرن‌ها معتقد بودند را تأیید می‌کند – چای سبز و سیاه حاوی آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی قدرتمندی هستند که می‌توانند از نوشیدنی‌های معمولی چای در برابر بسیاری از بیماری‌های دژنراتیو محافظت کنند.

بیماری های دژنراتیو اصلی مورد توجه امروزه بیماری های قلبی، سکته مغزی با فشار خون بالا، سرطان و دیابت هستند. مطالعات نشان داده اند که فعالیت آنتی اکسیدانی فلاونوئیدها در چای سبز و سیاه خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های دژنراتیو را کاهش می دهد و به حفظ سلامت دهان و دندان کمک می کند.

هم چای سبز و هم چای سیاه از شاخه های نرم گیاه چای (Camellia sinensis) تهیه می شوند. تفاوت در محصول نهایی به دلیل روش های مختلف به کار گرفته شده در پردازش شاخه های مناقصه است.

در چای سیاه، کلاس غالب ترکیبات پلی فنولی محلول در آب در شاخساره های چای که به نام کاتچین شناخته می شوند، در طی فرآوری به تافلاوین و تیاروبیگین تبدیل می شوند در حالی که در چای سبز بدون تغییر باقی می مانند. این تفاوت عمده در ترکیب چای سبز و چای سیاه است و ترکیب سایر ترکیبات مشابه است.

بیشتر خواص مفید چای به دلیل وجود مقادیر بالای این ترکیبات پلی فنلی در چای است. تحقیقات انجام شده تاکنون نشان می دهد که ترکیبات پلی فنلی موجود در چای سبز و چای سیاه دارای اثرات مفید مشابهی هستند. از این رو مصرف منظم چای سبز یا سیاه فواید مشابهی خواهد داشت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.