بررسی نقش اساسی سیب زمینی در رژیم غذایی انسان

سیب زمینی به دلیل نقش اساسی در رژیم غذایی انسان، یکی از مهمترین محصولات غذایی در سطح جهان است. تقاضای رو به رشد برای سیب زمینی سوخاری ساده، همراه با خسارات شدید زیست محیطی ناشی از فعالیت های کشاورزی گسترده، نیاز به حفاظت از محصول و شیوه های مدیریت بهتر را نشان می دهد.

کشاورزی دقیق به خوبی به عنوان راه حل شناخته شده است زیرا با مدیریت تغییرات مکانی و زمانی برای بهبود بازده کشاورزی و کاهش اثرات زیست محیطی سروکار دارد. به عنوان گام اولیه در کشاورزی دقیق، روش‌های سنتی توصیف محصول و مزرعه نیاز به ورودی بزرگی در نیروی کار، زمان و هزینه دارد. پیشرفت‌های اخیر در فن‌آوری‌های سنجش از دور، فرآیند پایش محصولات کشاورزی و کمی‌سازی تغییرات مزرعه را تسهیل کرده است.

کاربردهای موفقیت آمیزی در زمینه کشاورزی دقیق سیب زمینی ذغالی مشاهده شده است. بنابراین، این بررسی دانش فعلی را در مورد کاربردهای فن‌آوری‌های سنجش از دور در توصیف دقیق صفات سیب‌زمینی گزارش می‌کند.

ما سنسورهای تصویربرداری رایج و پلت‌فرم‌های سنجش از دور را با مقایسه نقاط قوت و محدودیت‌های آن‌ها بررسی کردیم و کاربردهای اصلی فناوری‌های سنجش از دور در سیب‌زمینی را خلاصه کردیم.

در نتیجه، این بررسی می‌تواند کشاورزان و کشاورزان سیب زمینی شکم پر مجلسی را با آخرین رویکردها و نتایج تحقیقات به‌روزرسانی کند، و همچنین فهرستی انتخابی برای کسانی که قصد استفاده از فن‌آوری‌های سنجش از دور را برای توصیف ویژگی‌های سیب‌زمینی برای کشاورزی دقیق دارند، ارائه دهد.

سیب زمینی (Solanum tuberosum L.) یکی از ضروری ترین و پرمصرف ترین مواد غذایی بدون غلات در جهان است. سیب زمینی به دلیل اهمیت آن در زنجیره تامین صنایع غذایی به یک محصول غالب در بسیاری از کشورها تبدیل شده است (اورتیز و مارس، 2017). به عنوان مثال، بیش از 23 میلیون تن غده سیب زمینی از حدود 940 هزار هکتار در ایالات متحده در سال 2019 برداشت شد (وزارت کشاورزی ایالات متحده، 2020).

همچنین اخیراً سطح کاشت و عملکرد کل سیب زمینی بیش از سایر محصولات غذایی در آفریقا افزایش یافته است. با این حال، افزایش مداوم استفاده از نهاده‌های کشاورزی (مانند کود و آفت‌کش) می‌تواند منجر به تخریب محیط‌زیست شود، از جمله کاهش منابع طبیعی، آب‌های سطحی آلوده و جریان‌های زیرزمینی، و اتروفیکاسیون.

علاوه بر این، استفاده بیش از حد و/یا ناکارآمد از آب، کودها، آفت‌کش‌ها و علف‌کش‌ها برای محصولات سیب‌زمینی در طول فصل رشد باعث زیان‌های اقتصادی و اثرات منفی بر محیط‌زیست می‌شود (هندریکس و همکاران، 2019). برای برآوردن مداوم و پایدار نیازهای روزافزون برای تولید سیب زمینی شیرین کره ای، کاهش تلفات زیست‌محیطی با بهبود بهره‌وری سیب‌زمینی موضوع کلیدی در فعالیت‌های کشاورزی دقیق برای سیب‌زمینی است.

 • منابع:
  1. A review of remote sensing for potato traits characterization in precision agriculture
 • تبلیغات: 
  1. پیدا شدن عسل در زیر تنومند ترین درخت جنگل آمازون
  2. کرم های خون خواری که در بطری پلاستیکی زندگی می کنند!
  3. پارچه مبلی که جلوی آتش سوزی خانه را گرفت
  4. از روغن موتور برای روشن کردن آتش استفاده کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.