تاثیر قیمت ماکارونی فرمی در افزایش توانمندی های زندگی

بر اساس گزارش انجمن ملی پاستا، آمریکایی ها تقریباً 20 پوند ماکارونی برای هر نفر در سال مصرف می کنند و آنها را در 10 کشور برتر از 47 کشور مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.

این نشان دهنده اهمیت قیمت ماکارونی فرمی در تغذیه ما است. تعداد فزاینده‌ای از پاستاهای مبتنی بر سبزیجات و لوبیا در قفسه‌های خواربارفروشی‌ها ظاهر می‌شوند که رقابت سختی را ارائه می‌کنند و برخی می‌گویند، جایگزینی سالم‌تر است.

این پاستاهای جایگزین و محصولات ماکارونی که از سبزیجات “مارپیچ” ساخته شده اند، تا سال گذشته از 75 میلیون دلار به 100 میلیون دلار در سال 2010 به بیش از 250 میلیون دلار رسیده اند.

پاستاهای مبتنی بر لوبیا – بخشی از دسته “ماکارونی جایگزین” از خمیر تهیه نمی شوند. در حالی که این گونه های جدید ماکارونی جذاب هستند.

با رنگ های مختلف از سبز زمردی تا قرمز یاقوتی، بسته به سبزی اضافه شده، دشوار است بدانید که محصولات حاوی چه مقدار سبزیجات هستند و آیا ارزش غذایی بیشتری نسبت به پاستاهای سنتی بر پایه گندم دارند یا خیر.

متخصص تغذیه امروزی (TD) نگاهی دقیق تر به این پاستاهای جایگزین می اندازد و آنچه را که ارائه می دهند (و آنچه را که نمی کنند) ارزیابی می کند.

 

تغذیه پاستا بر پایه سبزیجات
پاستاهای مبتنی بر سبزیجات به عنوان پاستاهای مفید در نظر گرفته می شوند (و تبلیغ می شوند) که راهی آسان برای دریافت سبزیجات بیشتر در رژیم غذایی ارائه می دهند.

از آنجایی که تنها حدود 9 درصد از بزرگسالان آمریکایی مقدار توصیه شده دو تا سه فنجان سبزیجات را در روز مصرف می‌کنند، پاستاهای مبتنی بر سبزیجات بسیار جذاب هستند.

محتوای آن، بدون ذکر مقدار سبزیجات موجود در آنها. تقریباً همه آنها سدیم کمی دارند. تنها موارد استثناء آنهایی هستند که قبلاً در یک غذا گنجانده شده اند، مانند ماکارونی مارینارا.

در حالی که فهرست مواد تشکیل دهنده سبزیجاتی را که پاستاها از آن تهیه می‌کنند نشان می‌دهد، اما همیشه نشان نمی‌دهد که چه مقدار از یک سبزی معین، مانند اسفناج، جعفری، کلم پیچ، نخود سبز، کدو سبز، یا گوجه‌فرنگی را شامل می‌شود.

علاوه بر این، برخی از آنها مانند ماکارونی سنتی حاوی آرد گندم دوروم هستند، در حالی که برخی دیگر اینطور نیستند. اندازه استاندارد برای پاستا سنتی 2 اونس خشک است.

با این حال، در میان پاستاهای جایگزین که ویژگی‌های سبزیجات را ارائه می‌کنند، اندازه‌های سرو مورد نیاز برای به دست آوردن مقدار قابل توجهی سبزیجات می‌تواند دو تا سه برابر اندازه استاندارد پاستا باشد.

از آنجایی که اندازه سرو در بین برندها بسیار متفاوت است و برخی به صورت اونس و برخی دیگر در فنجان بیان می شوند، تلاش برای مقایسه آنها بازی سیب و پرتقال است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.