حمله مردم به فروشگاه ها برای خرید لامپ هالوژن خزرشید

لامپ هالوژن، همچنین به عنوان لامپ هالوژن خزرشید و هالوژن تنگستن شناخته می شود، یک نوع پیشرفته از لامپ رشته ای است.

لامپ های هالوژن مورد استفاده در مصارف روشنایی دارای خواص متفاوتی نسبت به سایر لامپ هالوژن خزرشید هستند درک اینکه چه چیزی و ساختار این عناصر نورپردازی که کاربردهای گسترده ای دارند بسیار مهم است تا بتوان محصول مناسبی را انتخاب کرد.

بیایید قبل از ارائه اطلاعات در مورد لامپ هالوژن نگاهی به تعریف هالوژن بیندازیم.

هالوژن یک عنصر تک ظرفیتی است که به راحتی یون های منفی را تشکیل می دهد 5 هالوژن وجود دارد: فلوئور، کلر، برم، ید و استاتین.

در لامپ های هالوژن فقط از ید و برم استفاده می شود برای درک لامپ هالوژن خزرشید اجازه دهید در مورد لامپ های رشته ای صحبت کنیم.

لامپ

لامپ های رشته ای درست مانند هالوژن ها دارای رشته تنگستن هستند لامپ شیشه ای همچنین حاوی گازهایی مانند آرگون و/یا نیتروژن است هنگامی که جریان به نوک فیلامنت می رسد، رشته در دماهای بالا مانند 2500 درجه می سوزد و شروع به انتشار نور می کند لامپ های رشته ای کارایی چندانی ندارند.

زیرا در فرآیند انتشار نور مقدار زیادی گرمای مادون قرمز از خود ساطع می کند از آنجایی که هدف لامپ تولید نور است، گرما هدر می رود با گذشت زمان، تنگستن موجود در فیلامنت تبخیر شده و روی شیشه جمع می شود رشته نازک شده به مرور زمان می شکند و لامپ غیر قابل استفاده می شود.

در لامپ های هالوژن، رشته از یک تنگستن انعطاف پذیرتر و شکل پذیرتر تشکیل شده است و مانند یک لامپ رشته ای استاندارد پر از گاز است اما گاز موجود در لامپ هالوژن در فشار بالاتری قرار دارد همانطور که از نام آن پیداست، لامپ با گاز هالوژن پر شده است.

لامپ شیشه ای از کوارتز ذوب شده، شیشه سیلیس بالا یا آلومینوسیلیکات ساخته شده است یک لامپ هالوژن بسیار قدرتمندتر از یک لامپ استاندارد است زیرا دارای فشار بالا است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.