خارج کردن مواد مغذی از کود های مرغی

کود مرغ به آلودگی مواد مغذی خلیج کمک می کند. بلنی می‌گوید مزارع شبه‌جزیره دلماروا – که ساحل شرقی خلیج را تشکیل می‌دهد و شامل بیشتر دلاور و بخش‌هایی از مریلند و ویرجینیا است – سالانه بیش از نیم میلیارد جوجه پرورش می‌دهند و میلیون‌ها تن کود مرغی فرآوری شده تولید می‌کنند.

او می‌گوید: «ساده‌ترین کار – و آنچه از نظر تاریخی موفقیت‌آمیز بوده است – استفاده از آن بستر به عنوان کود است. در واقع، بسیاری از کشاورزان کود را به عنوان یک منبع ارزشمند می بینند که می توانند آن را در مزارع خود استفاده کنند یا به دیگران بفروشند.

بال می گوید، اما وقتی از بستر مرغ به عنوان کود مرغی پلیت شده استفاده می شود، افزودن فسفر بیشتر از نیاز محصولات به خاک آسان است. در مقایسه با کودهای دیگر، مانند کودهای گاو و خوک، بستر طیور حاوی نسبت نسبتاً بالایی از فسفر به نیتروژن است.

بال می گوید: «از آنجایی که کود مرغی اصل دامی ارزان است و کشاورزان باید از شر آن خلاص شوند، اغلب در نهایت فسفر بیش از حد مصرف می کنند. هنگامی که خاک با فسفر بیش از حد اشباع می شود، می تواند شروع به شستشوی مواد مغذی به آبراهه های مجاور کند.

سال گذشته، مریلند مقرراتی را وضع کرد که می توانست استفاده کشاورزان از بستر مرغ را به میزان قابل توجهی محدود کند. این مقررات که ابزار مدیریت فسفر نامیده می‌شود، بخشی از برنامه‌های ایالت برای کاهش آلودگی مواد مغذی سرازیر به چساپیک است.

مریلند، همراه با ناحیه کلمبیا و پنج ایالت دیگر – نیویورک، پنسیلوانیا، ویرجینیای غربی، دلاور و ویرجینیا – با آبراه‌هایی که به خلیج می‌ریزند، باید برنامه‌هایی را برای برآوردن محدودیت‌های نیتروژن و فسفر تعیین‌شده توسط آژانس حفاظت از محیط‌زیست توسعه دهند.

Lansing همچنین روی کاربردهای دیگر بستر مرغ کار می کند. او در حال توسعه دو فناوری است که کود مرغی نوبل را به انرژی تبدیل می کند. اولی از هضم بی هوازی برای تولید بیوگاز استفاده می کند و دیگری کود را به گاز تبدیل می کند، سوختی که بیشتر از هیدروژن و مونوکسید کربن تشکیل شده است. گروه او فناوری‌ها را در مقیاس‌های مختلف از آزمایشگاه تا مقیاس مزرعه نشان داده است.

بلنی با Triea Technologies، یک شرکت کوچک فناوری کشاورزی مریلند، کار می کند تا فرآیند استخراج تیم خود را به یک سیستم در مزرعه ترجمه کند. او امیدوار است که در سال آینده چنین سیستمی در مزرعه ریچاردسون در ویکومیکو اجرا شود.

 • منابع:
  1. How to get the good stuff out of chicken manure
 • تبلیغات: 
  1. تصاویر جالبی از فرار یک زندانی از راه لوله پلی اتیلن!
  2. درمان سرخک و آبله با خوردن کدو سبز!
  3. قیمت عمده نخود صادراتی کرمانشاهی
  4. راه های شگفت انگیز برای جوان کردن پوست با هوش مصنوعی!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.