خوردن موز خشک در تهران سبب ایجاد توهمات فانتزی می شود

روش های دیگر پیش تیمار میوه عبارتند از: شربت بلانچ، آب بلانچ و سولفیت کردن. بلانچ کردن شربت به این صورت است که میوه آماده شده را به مدت 10 دقیقه در شربت 1 فنجان شکر، 1 فنجان شربت ذرت سفید و 2 فنجان آب بجوشانید و بگذارید 30 دقیقه در شربت داغ بماند و سپس آبکش کنید، آبکشی کنید و در سینی های خشک کن قرار دهید.

خوردن موز خشک تهران سبب افزایش قند خون می شود. میوه‌های بلانچ شده با شربت نسبت به میوه‌هایی که با روش‌های دیگر درمان می‌شوند، شیرین‌تر اما چسبناک‌تر هستند. اگر می‌خواهید میوه‌ها را سفید کنید، برای زمان‌ها و جهت‌های خاصی به کتاب خشک کردن غذا مراجعه کنید.

اگرچه سولفیت‌ها در گذشته برای جلوگیری از اکسیداسیون استفاده می‌شدند، اما این برگه اطلاعات این روش را شامل نمی‌شود.

زیرا سولفیت‌ها برای استفاده توسط افرادی که رژیم‌های غذایی با سدیم محدود دارند یا مبتلا به بیماری‌های آسمی یا تنفسی هستند توصیه نمی‌شود. مواد غذایی سولفیته به دلایل ایمنی باید در فضای باز خشک شوند.

برخی از میوه ها مانند زغال اخته و زغال اخته باید در آب جوش غوطه ور شوند تا پوست آن ترک بخورد. مواظب باشید میوه ها را به مدت طولانی در آب در حال جوش نگذارید وگرنه میوه ها تبدیل به ماس می شوند.

پس از ترک خوردن پوست، سریع سرد شده و با لکه خشک شود. زغال اخته و زغال اخته خشک شده خانگی مانند محصول خشک شده تجاری نیستند که شیرین تر است.

بلانچ کردن در محلولی که حاوی 1/4 قاشق چایخوری اسید سیتریک در هر لیتر آب باشد برای اکثر سبزیجات توصیه می شود بلانچینگ با بخار یک گزینه است.

این امر تخریب میکروارگانیسم‌های بالقوه مضر را افزایش می‌دهد و واکنش‌های آنزیمی را که در طول خشک کردن و ذخیره‌سازی ادامه می‌یابد، کند می‌کند.

گرمای حاصل از بلانچ کردن باعث می شود که آنها در فرآیند خشک کردن یک شروع کنند. پیاز، سیر، فلفل و سبزی نیازی به بلانچینگ ندارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.