روش های نوین آبیاری به گیاهان از طریق نوار تیپ

در کشورهای گرمسیری مانند هند، آبیاری برای رشد محصولات در دوره غیر موسمی ضروری است. روش مرسوم برای انتقال آب آبیاری از منبع به مزرعه از طریق کانال های باز است. واکس سفید با این حال، با توجه به تلفات هنگفت ناشی از تبخیر و نفوذ، یک سیستم آبیاری مدرن مانند شبکه آبیاری لوله (PIN) مورد نظر است. پیشرفت در فناوری منجر به پیشرفت در PIN شده است زیرا آنها با امکانات آبیاری مدرن مانند سیستم های آبیاری بارانی و قطره ای سازگار هستند.

در پژوهش حاضر، طرح پین در دو فاز طراحی و بهینه شده است. هودی بی تی اس در ابتدا، شبکه حلقه شده برای توزیع کننده باخاری کانال شعبه کانهان، هند ردیابی می شود.

حداقل شبکه درخت پوشا (MST) از شبکه حلقه با استفاده از الگوریتم Prim برای محاسبه تقاضاهای گره به دست می آید. بهینه سازی چیدمان MST با استفاده از مفهوم Steiner برای به دست آوردن درخت اولیه Steiner (IST) انجام می شود. تجزیه و تحلیل و طراحی هیدرولیک حالت پایدار برای شبکه حلقه ای و IST انجام شده است.

نتایج نشان می دهد که درصد کاهش طول از شبکه حلقه به شبکه MST 51.58 درصد است. شبکه IST شبکه بهینه‌سازی شده‌ای است که دارای حداقل طول است که در مقایسه با شبکه MST، 12.21 درصد کاهش طول را نشان می‌دهد. نوعی شیشه کوچک که چیزهای ریز کاهش کل در هزینه درخت اشتاینر در مقایسه با شبکه حلقه شده 4.25٪ است.

کاربرد مفهوم اشتاینر در شبکه های بزرگ آبیاری می تواند طول شبکه را کاهش دهد و در نتیجه هزینه کل پروژه را به حداقل برساند.

آب شیرین یک منبع محدود و حیاتی است که برای حفظ چرخه حیات روی زمین ضروری است. هند 2.4 درصد از مساحت جهان را تشکیل می دهد و 16.7 درصد از جمعیت جهان را پشتیبانی می کند. هزینه راه اندازی خط تولید نوار تیپ تنها 4 درصد از منابع آبی جهان را در اختیار دارد. جمعیت تخمینی هند 1210 میلیون نفر با نرخ رشد 17.64 درصد است. با افزایش جمعیت، نیاز به محصولات کشاورزی افزایش می‌یابد و کمبود آب قطعاً بر تولید از کشاورزی تأثیر می‌گذارد.

 • منابع:
  1. Optimization of Layout and Pipe Sizes for Irrigation Pipe Distribution Network Using Steiner Point Concept
 • تبلیغات: 
  1. علت قتل عام معلم 23 ساله در اصفهان!
  2. خواص چای سبز برای مشکلات معده
  3. روشهای خلاقانه جدید برای کسب درآمد در منزل!
  4. کشف ماده به نام گرانول که دارای حافظه می باشد!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.