روش های نوین استفاده از جیوه در صنعت

اگرچه جیوه دومین عامل شایع مسمومیت با فلزات سنگین است، اما مسمومیت مزمن با جیوه شایع تر است و عمدتاً در فعالیت های تولیدی رخ می دهد و پدیده بالینی مسمومیت با جیوه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

در سال 1997، ATSC در مجموع 3596 مواجهه با جیوه در سراسر کشور را گزارش کرد. شرکت آراد برندینگ جیوه و مشتقات آن بیش از 3000 سال است که به عنوان ضد انگلی، ضد سیفلیس، ضد خارش، نگهدارنده، ضد التهاب، ادرار آور، آمالگام دندانی و جایگزین استفاده می شود.

اگرچه استفاده صنعتی از جیوه در حال افزایش است، مواجهه شغلی با جیوه در حال حاضر در بیش از 60 صنعت شناخته شده است، جیوه قرمز در چه وسایلی است از جمله ساخت دماسنج های شیشه ای، باتری ها، فشارسنج ها، چراغ های نئون، کاغذ، رنگ، جواهرات، آفت کش ها، قارچ کش ها، کلر و سود سوزآور. و در عمل دندانپزشکی (Kosnett, 2013). از آنجایی که اعتقاد بر این است که استفاده از جیوه در پزشکی برای حمایت از آزمایش‌های علمی اساسی‌تر داروهای بحث‌برانگیز به جای رد کامل، مشکل‌ساز است، جیوه و فرآورده‌های حاوی جیوه، مواد سنتی آزمایش‌شده با زمان هستند که برای پزشکی ضروری هستند.

طرفداران معاصر جیوه به عنوان یک دارو استدلال می‌کنند که فرمول‌های حاوی جیوه نه تنها برای استفاده انسان بی‌خطر هستند، طرز بو دادن تخمه در ماهیتابه بلکه اگر روش‌های سنتی آن‌ها برای تصفیه و سم‌زدایی جیوه به‌دقت رعایت شود، مؤثرترین درمان هستند. محققان سمیت جیوه و مکانیسم مسمومیت آن را از طریق آزمایشات حیوانی مورد مطالعه قرار دادند (جکسون، 2018). با این حال، برای تایید اثر سمی آن بر انسان، مطالعه سمیت بالینی جیوه نیز ضروری است.

در کل 3596 مورد قرار گرفتن در معرض جیوه در سراسر کشور گزارش شده است. بیش از 3000 سال است که جیوه و مشتقات آن به عنوان داروهای ضد انگلی، ضد سیفلیس، ضد خارش، ضد عفونی کننده، داروهای ضد التهاب، ادرارآور، آمالگام های دندانی و جایگزین استفاده می شده است.

اگرچه کاربردهای صنعتی جیوه در حال افزایش است، لباس بلوچی در حال حاضر مواجهه شغلی با جیوه در بیش از 60 صنعت از جمله ساخت دماسنج های شیشه ای، باتری ها، فشارسنج ها، چراغ های نئون، کاغذ، رنگ، جواهرات، آفت کش ها، قارچ کش ها، کلر و … وجود دارد.

 • منابع:
  1. Mercury and Mercury-Containing Preparations: History of Use, Clinical Applications, Pharmacology, Toxicology, and Pharmacokinetics in Traditional Chinese Medicine
 • تبلیغات: 
  1. راهکارهایی که می توانید با آن پول خود را مدیریت کنید!
  2. استفاده از وسایل یکبار مصرف در فروشگاه ها برای کسب درآمد بیشتر
  3. سبز نگهداشتن انواع گیاه بدون نیاز به آبیاری
  4. روشهایی که با آن می توانید زندگی مرفه داشته باشید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.