شیره خرمالو سبب افزایش فشار خون در سیاه پوستان می شود

در قصابی ها، عوامل ضد هلیکوباکتر پیلوری از عصاره‌های ساقه و امولسیفایرهای مبتنی بر پکتین خرمالو برای جلوگیری از پراکسیداسیون لیپیدی، از جمله راه‌حل‌های دیگر ارائه‌شده در ادبیات تجدیدنظر شده یافت می‌شود.

مشخص شده است که استفاده از شیره خرمالو بسیار فراتر از میز آشپزخانه و تأثیر مصرف آن بر سلامتی است که در طول سال ها نشان داده شده است. انتقال پایدار مطلوب در حال حاضر در حال انجام است، با این حال، مطالعات مکانیکی و آزمایش‌های بالینی ضروری هستند و افزایش مقیاس برای آینده اساسی است.

میوه های خرمالو (Diospyros kaki Thunb.) یکی از محصولات میوه ای است که به طور گسترده در سراسر جهان کشت می شود، در کشورهای آسیایی و اروپا گسترده است و تولید آنها همراه با تقاضای مصرف کنندگان در حال افزایش است.

خرمالو منبع خوبی از مواد مغذی و ترکیبات زیست فعال، به ویژه فیبر غذایی، کاروتنوئیدها و ترکیبات فنلی، در میان سایر مواد شیمیایی گیاهی زیست فعال است.

با این حال، خرمالو یکی از میوه‌ها است که در چند سال گذشته از دست دادن قابل توجهی پس از برداشت داشته است. کشت خرمالو ماندگاری محدودی دارد. میوه فصلی است و فاسد شدنی و نگهداری و حمل و نقل آن مشکل است. بنابراین، بسیاری از خرمالوها دور ریخته می شوند.

در حال حاضر، ارزش گذاری میوه های دور ریخته شده خرمالو برای ایجاد فرصت ها و ایجاد یک سیستم پایدارتر، در راستای اقتصاد دایره ای احتمالی، افزایش یافته است.

بنابراین، در این بررسی، ما قصد داریم یک بازنگری به روز و مختصر از ترکیبات شیمیایی و زیست فعال اصلی خرمالو و استفاده بالقوه از مازاد و محصولات جانبی خرمالو در توسعه محصولات غذایی جدید گردآوری کنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.