صابون کوسه در داروخانه جان هفت پزشک را گرفت

صابون کوسه در داروخانه از اسیدهای چرب است که از طریق صابون سازی (به معنای واقعی کلمه «تبدیل به صابون») چربی حیوانی مانند پیه و چربی گوشت خوک (که حاوی اسیدهای چرب مانند اسیدهای پالمیتیک اشباع و استئاریک و یک چربی غیر اشباع است به دست می آید.

اسید مانند اولئیک اسید) یا چربی های گیاهی مانند روغن زیتون، روغن پالم و روغن نارگیل با پایه قوی مانند هیدروکسید سدیم (سودا سوزآور / لیمو)، هیدروکسید پتاسیم (پتاس) و هیدروکسید منیزیم. متداول ترین طول های زنجیره اسیدهای چرب معمولاً در محدوده C12-C18 هستند.

این ترکیبات تعدادی از انواع مختلف صابون از جمله پیه سدیم، پالمات سدیم، لورات سدیم، کوکوات سدیم، اولئات سدیم و استئارات منیزیم را تولید می کنند.

انتخاب بین سود سوزآور و پتاس بر ماهیت صابون حاصل در دمای اتاق تأثیر می گذارد: صابون های سود سوزآور جامد هستند (معروف به “صابون های سفید”)، در حالی که صابون های حاصل از پتاس مایع هستند (معروف به “صابون های سیاه”).

ترکیبات و فرمول کلی سورفکتانت ها (غیر یونی، آنیونی، کاتیونی یا آمفوتریک) با توجه به اینکه مسئول پاک کنندگی و فعالیت ضد میکروبی آن هستند، اجزای اصلی اکثر فرمولاسیون های صابون و سیندت هستند.

نوع، غلظت و ترکیب سورفکتانت، فاکتور قابلیت شستشو و pH آن می‌تواند بر روی محصولات تأثیر داشته باشد که منجر به خشکی و تحریک پوست سالم، آسیب‌دیده و بیمار می‌شود. علاوه بر سورفکتانت‌ها، صابون‌ها و سیندت‌ها نیز معمولاً حاوی ترکیبی از برخی یا بیشتر مواد زیر هستند:

مرطوب کننده های حفظ کننده و تقویت کننده سد برای حفظ و (دوباره) آبرسانی سد پوست چسب ها و نرم کننده ها برای تثبیت فرمول؛

پرکننده ها برای سخت شدن فرمول در صورت نیاز تقویت کننده ها یا تقویت کننده های کف / کف؛ مواد نگهدارنده برای جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها و  عطر و رنگ، که معمولاً فقط در صابون ها وجود دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.