چسب سیلیکون همه کاره باعث جدایی زوج تایلندی شد

چسب های معمولی حاوی بسیاری از آلاینده های شیمیایی هستند چسب سیلیکون همه کاره همچنین استفاده مجدد از مصالح ساختمانی را دشوار می کند.

بنابراین هر دلیلی وجود دارد که به جای آن میخ، رولپلاک، منگنه، ضربه زدن یا پیچ کردن مواد را در صورت امکان وجود دارد اگر باز هم نیاز به چسب دارید، در درجه اول از چسب های مبتنی بر مواد طبیعی مانند چسب استخوان چسب مروارید یا چسب سیلیکون همه کاره استفاده کنید.

حدود سال 1930 بود که چسب سیلیکون همه کاره وارد شد و از آن زمان استفاده از آن منفجر شد امروزه در یک خانه سوئدی به طور متوسط ​​حدود 700 لیتر چسب وجود دارد، این نگران کننده است زیرا بسیاری از مواد شیمیایی بد در چسب پنهان می شوند.

چسب

چسب های طبیعی از مواد خام حیوانی، گیاهی یا معدنی ساخته می شوند آنها با مردم و محیط زیست مهربان هستند و معمولاً در مقایسه با چسب مصنوعی فقط حدود 25٪ قیمت دارند اما مراقب محتوای بیوسیدها باشید که در برخی از انواع چسب‌ها، به‌ویژه آنهایی که در قوطی‌ها/لوله‌ها هستند، یافت می‌شوند، در حالی که محصولات به شکل پودر یا گرانول معمولاً چنین نیستند! از سازنده بپرسید که آیا در برگه اطلاعات ایمنی ذکر نشده است، چسب حیوانی از مواد غنی از پروتئین از شیر کازئین، پروتئین خون، تمیز کردن ماهی یا ضایعات کشتارگاهی مانند استخوان و پوست تشکیل شده است.

آنها از زمان بسیار دور مورد استفاده قرار گرفته اند و امروزه بیش از همه در تعمیر و نگهداری ساختمان یافت می شوند اما از آنجایی که آنها نسبت به محیط زیست و سلامتی ملایم هستند، دلایل خوبی برای استفاده از آنها در ساخت و سازهای مدرن نیز وجود دارد به عنوان مثال، تیرهای گلولام در ایستگاه مرکزی استکهلم با چسب کازئین چسبانده شده اند.

چسب کازئین برای چوب مناسب است اما در برابر رطوبت مقاومت نمی کند و به همین دلیل فقط در داخل خانه قابل استفاده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.